Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Co v Jihlavě v letních měsících?

Přijde mi, že ač je Jihlava krajské a větší město, tak toho moc k vyžití pro děti nenabízí. Jako třeba jiná menší městečka v okolí. O naší krásné ZOO jsem napsala samostatný příspěvek tady.

V letních měsících určitě stojí za zmínku aquapark Vodní Ráj, kde se můžete v parných dnech zchladit, ale bohužel my jej nenavštěvujeme, protože vždy praská ve švech (čímž nikoho samozřejmě nechci odradit). Pouze doporučuji jako možnost pro koupání v parných dnech. Aquapark lze navštívit, za normálních okolností, i v zimě, protože disponuje i krytou částí.

Pokud se v Jihlavě zdržíte déle, tak přes letní prázdniny bývají v parkánu u Brány Matky Boží JEŽKOVY POHÁDKOVÉ NEDĚLE – jde o divadelní představení různých pohádek. Pokud ovšem bude něco i letos, to se zatím neví, kdo by měl zájem, může sledovat info na tady.

Můžete si vyšlápnout 186 schodů na vyhlídkovou věž svatého Jakuba, která se nachází v bezprostřední blízkosti Masarykova náměstí, odkud je krásný výhled na celou Jihlavu i její okolí. Další možností vyhlídky na město je z Brány Matky Boží, kde se nachází i různě zaměřené expozice.

Co v Jihlavě když prší?

Pokud ovšem zavítáte do Jihlavy v chladnějších měsících, můžete navštívit rodinný park Robinson, který nabízí pro děti opravdu skvělé vyžití – a nejen pro ně, protože některé atrakce jsou dostupné i pro dospělé, takže se klidně můžete bez obav vrátit do dětských let :D . Součástí je i restaurace, kde si vybere každý návštěvník – nabízí jak masitá, tak bezmasá jídla, dětská meníčka… Součástí areálu je Café Budík, které je přístupné, aniž byste museli platit vstupné do parku. A já považuji za super věc, že se dá v parku, restauraci i v kavárně zaplatit kartou – což jsem brala jako samozřejmost v dnešní době.Setkala jsem se při našich toulkách, že se dalo někde platit jen hotově.

Hezkou expozici pro děti nabízí i Muzeum Vysočiny na Masarykově náměstí – jmenuje se Živá příroda českomoravské vrchoviny, kde jsou zvířata od dob ledových až po současnost.

Kdo se rád bojí, může navštívit i Jihlavské podzemí, které je druhé největší podzemí u nás. Nabízí v sezoně od dubna do října tři prohlídkové okruhy. Asi největší raritou podzemí je tajemná svítící chodba, kterou zkoumalo mnoho lidí, například i český novinář a spisovatel Stanislav Motl. Ten je autorem knihy Strážce brány, která je právě o záhadách a nadpřirozenu Jihlavského podzemí (to jen něco pro rodiče, kteří mají rádi tuto tématiku). Při havířských slavnostech nebo při Mikuláši jsou v podzemí pořádány tematické akce – Akce Peklo v podzemí, kdy se podzemí promění v opravdové peklo, kde se setkáte s opravdovými čerty. Pro zlobivce  je to fakt zážitek :D. Při havířských slavnostech byly též prohlídky na toto téma v podzemí, ale ty nebyly určeny pro děti. Můžu potvrdit z vlastní zkušenosti. Sama jsem se chvílemi div nemodlila, abych byla už venku – fakt jsem se bála :D Bylo to super sehrané divadlo.

Kavárničky s dětským koutkem v blízkosti náměstí:

Cacao Café 

Cafe Ignác –  vedle kostela sv. Ignác na horním Masarykově náměstí. Zde tedy dětský koutek není, ale za to mají luxusní dorty, kávu (i bezkofeinovou), domácí limonády a zmrzlinové špagety!!! A na děti tu jsou milí…

Kam na dobrou zmrzlinu

Cafe Ignác (horní Masarykovo náměstí vedle kostela sv. Ignáce) - zmrzlinové špagety

Potraviny u Gábiny (naproti TESCO)

Italská zmrzlina patřící k pizzerii Venezia ( ulice Benešova) – přímo naproti pizzerii mají další provozovnu s kebabem a právě se zmrzlinou

Zmrzlinový stánek u Vodního Ráje (ulice Romana Havelky)

Restaurace

Až teď, co píšu, tento článek jsem si uvědomila, že asi v Jihlavě nemáme (což je teda ostuda) žádnou restauraci s dětským koutkem. A vlastně tu není skoro žádná restaurace, kterou bychom navštěvovali. Na jídlo jezdíme do Rantířova ke Golemovi.

Valaši mají frgále, Vlčnov  má legendární Vlčnovské koláčky a  i Jihlava má jednu takovou raritu – krom mnoho klasických pizzerek, které nabízí klasické pizzy na tenoučkém těstíčku, máme zde Pizzerii ROSA, která nabízí takovou super buchtopizzu. A tahle buchtopizza, rozděluje, rozdělovala a bude rozdělovat jihlaváky do dvou skupin. Jedna skupina tuto pizzu odsuzuje, že tohle prostě není pizza, ale druhá skupina tuhle buchtopizzu prostě miluje. Proč se ale zmiňuji právě o ROSE? Vím jaké to je najít v cizím městě restauraci/pizzerku, kde by se najedli i pánové, protože někteří jsou prostě jedlíci a potřebují se pořádně zaplácnout – co ž se v ROSE jistě naplní. Protože krom vyššího těsta, dávají i hodně ingrediencí, takže můžu zaručit, že se nají i mužské osazenstvo posádky a že si i pochutnáte. A co považuji za super věc, že zde myslí i na „bezlepkáče“ a jako novinku nabízí bezlepkovou pizzu. Takže pokud se ocitnete na náměstí, nebo dokonce navštívíte již zmíněnou bránu, budete to mít do ROSY, co by kamenem dohodil – nachází se v bezprostřední blízkosti brány. 

Vycházka kolem řeky Jihlavy na hřiště a sportoviště je tady.


Foto Petra Vince