Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Fajn procházka kolem řeky Jihlavy, 4 km, částečně po cyklostezce

Pokud nejste místní, dá se zaparkovat autem bezplatně u Penny nebo u restaurace Venuše. V restauraci Venuše mají venkovní stánek se zmrzlinou a malý dětský koutek, venkovní i vnitřní posezení a fakt výborně vaří (to jen taková malá pozvánka na mlsačku).

Kolem řeky Jihlava vede cyklostezka, takže můžete svým ratolestem vzít s sebou odrážedla, kola, tříkolky nebo i brusle.

Pokud tedy začnete cestu z parkoviště u Penny, vydáte se směrem k železničnímu přejezdu. Pokud budete mít štěstí, uvidíte mašinky, na které my s dcerkou chodíme koukat pravidelně. Pak se dáte cestou dolů z kopce, kde můžete pokračovat přes přechod pro chodce k restauraci Venuše nebo frekventovanější silnici projít pod mostem, kde se napojíte hned na udržovanou cyklostezku vedle restaurace. Cestu si můžete zpříjemnit krmením kačenek. 

Zhruba po půl hodině dojdete ke sportovně relaxačnímu parku Český mlýn, kde se nachází skatepark, kde řádí mládež. Občas je zajímavé se chvíli zastavit a koukat co ty mladý dneska na těch prkýnkách dokáží :D. Dál zde najdete workoutové a dětské hřiště u Řeky, kde se nachází WC a dostatek laviček. Kolem hřiště je udělaný okruh pro tříkolky a odrážedla a  hned naproti mívají otevřené občerstvení. Své místo má zde i hra pétanque. Zde se dá i parkovat, pokud by se někomu nechtěla absolvovat vycházka po rovince kolem řeky. 

Na zpáteční cestu máte několik možností. Buď se vrátíte stejnou trasou, nebo budete pokračovat tunelem, který je pouze pro pěší a cyklisty (takže se nemusíte bát, že potkáte auta) a aby vám cesta tunelem lépe utekla, můžete povědět dětem, které se rády bojí, legendu o zazděné jeptišce.  Pak kolem Lidlu zpět k Penny. 

Pokud se budete vracet stejnou cestou a nemáte dost dětských prolézaček, zastavte se v restauraci Starka – kousek před restaurací Venuše přejdete most přes řeku a vyjdete přímo u restaurace.

Veškerá otevírací doba restaurací, stánků a hřišťátek je závislá na vládních opatření.

Možnosti k parkování zdarma: Penny Market, Restaurace Venuše, Parkoviště Mostecká přímo u areálu Český Mlýn

Občerstvení:

Restaurace Venuše – mini dětský koutek, zmrzlinový stánek 

Restaurace Starka (kousíček vedle Venuše) – super vyžití pro děti 

Občerstvení naproti dětskému hřišti u Řeky


Zajímavá místa pro děti v blízkém okolí: Rodinný park Robinson a Aquapark Vodní ráj