Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Malé městečko mého dětství, nedaleko Žďáru, kam často jezdíme v létě na koupaliště nebo na zmrzlinu a pouť.

Na procházku městem můžete zaparkovat u zámku, ve kterém už léta sídlí Hasičské muzeum. To jsme zatím nenavštívili, ale snad brzy napravíme. Vydejte se do městké památkové zóny, ke kostelu  s gotickou věží, na kterou můžete v létě vystoupat. Dále na Bechyňovo náměstí, kde sídlí Městské muzeum a  Turistické informační centrum a v jeho sklepeních byla pro děti připravena hravá expozice na téma Permoníci, kam se chceme v létě vydat. Otevírací doby je nutno ověřit. 

Na náměstí můžete koupit točenou zmrzlinu či zajít do oblíbené cukrárny Fontána v horním růžku cestou ke koupališti. Vyhlášená je také Kavárna Grand Cafe. Z náměstí můžete zpět cestičkami pod zámkem dojít k zámku. Na trase můžete objevit starou záhadnou štolu, u které je i ohniště. Kolem řeky Sázavy potom cestu nyní nově hlídá  pes vytesaný z pokáceného stromu. V zámeckém parku nezapomeňte nakouknout na  velkou jezdeckou sochu Jana Žižky, u které se prostě musíte vyfotit.

Nedaleko zámku v obytné čtvrti najdete nové volně dostupné dopravní hřiště. Na hřišti jsou i houpačky, skluzavka, trampolínka a pinpongový stůl, venkovní tělocvična. Kousek od tohoto hřiště mezi obytnými domy, jsme zahlédli i zahradní restauraci Veronika, ovšem nemohli jsme vyzkoušet.

V Přibyslavi se v létě můžete perfektně osvěžit na krásném koupališti. Voda bývá o něco chladnější než v ostatních areálech, ale dětem to vůbec nevadí. Obrovská klouzačka nebo malý bazének s vodotryskem, to jsou velká lákadla. Kousek od koupaliště, hned u základní školy je skvělé velké hřiště. Dostanete se na něj i z náměstí.

V Přibyslavi začíná i oblíbená cyklistická stezka do Sázavy, info třeba zde.

 

Za  Přibyslaví jsme zajeli ještě na krátkou vycházku k Jablonecké nádrži. Parkovat se dá přímo u nádrže. Pokud obejdete nádrž, kde je i pěkné posezení, můžete pokračovat přes silnici za autobusovou zastávku lesní cestou k chatám, kde mají ohradu s daňky a je tam krásný výhled na městečko.

Pokud pojedete autem, můžete zajet k vesničce Uhry, kde je  na kopci s nově ukovaným křížem krásná vyhlídka a posezení. Ještě o kousek dál za vesničkou, je místo středověké těžby tzv. Buchberg. Ze silnice pod Buchbergem je opravdu krásná vyhlídka.

Tak trochu dobrodružná výprava, je na hrad Ronov, ztracený v lesích v nedalekém Ronově nad Sázavou. Příspěvek tady.

Další procházku v nedalekém okolí můžete podniknout k Poustevníčkovi. Od kostelíka v Havlíčkově Borové, kde se dá i zaparkovat, se vydáme po po polní cestě k lesu. V lese je ukrytá poustevnická studánka a poustevník. Cestu zvládnete i s terénním kočárkem. Pokud jste nadšenci hry geocaching, nedaleko studánky je ukrytá opravdu krásná keška. Pro ty co nehrají, stojí za to, prozkoumat okolí nad studánkou v lesíku u skály, třeba budete mít štěstí i bez souřadnic. Tahle keška si to zaslouží. Mapa k poustevníkovi.


Trasa výletu

Trasu si můžete zobrazit na webu nebo v aplikaci.