Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Pěší vycházka, 1 hodina, nelze s kočárkem

Vesnička Ronov u Přibyslavi nabízí vycházku k zřícenině hradu Ronov. Na tento výlet můžete jet i vlakem nebo se tu zastavit až pojedete na kolech po cyklostezce.

Na návsi tady poutá pozornost DRAK od M. Olšiaka. Zde taky můžete zaparkovat a vypravit se k hradu. Přejdeme silnici a pak řeku, asi po 100 m odbočíme doprava na lesní stezku v ohradě. Pozor cesta vede soukromým pozemkem a oborou a není dovoleno se pohybovat volně.  Může se i stát, že bude nepřístupná. Také zde probíhá těžba. Všímejte si případných cedulí. Pokud půjdete po silnici po červené značce  k tzv. Ovčínu můžete vidět zvěř v oboře. 

Cesta je členitá a čím blíže k hradu i trochu krkolomná. Syn 4 roky ji ale zvládl v pohodě. Na hradě je pár zdí a také keška. Vracíme se stejnou cestou zpět. 

Můžeme se ještě projít obcí po červené turistické značce od odbočky u obory. Ta nás dovede na dohled k historickému mostu. Opodál je malé dětské hřiště. Naproti hřišti je v zástavbě starý zámecký dům. V jeho zahradě je ukryta tzv. grotta, tedy umělá jeskyně. Můžete ji zkusit najít alespoň očima. Celé stavení je trochu strašidelné.

Obcí prochází i cyklistická stezka Přibyslav - Sázava po staré železniční trati. 

Pozor mapy mi nechtějí označit cestu soukromou oborou, z bodu 2 musíte tedy pokračovat po cestě až k hradu, stejnou cestou zpět.