Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Ač je Telč maloměsto, tak to tady vlastně pořád žije a ne jen pohádkou…

Asi největší atrakcí jsou Prázdniny v Telči, kdy jsou letní dny v městečku plné hudby, divadelních představení, dobrot, tvoření a přijde si zde na své opravdu každý.

Když se řekne Telč, tak se většině vybaví krásné pohádkové náměstí nebo zámek, který se objevil v nejedné naší pohádce. Jen škoda, že ještě na zámku nemají žádný okruh věnovaný právě nejmladším návštěvníkům, což by člověk od pohádkového města asi čekal. Na zámku můžete kromě tří prohlídkových tras projít zdarma na nádvoří do pěkné zahrady s kašnou. (Momentálně probíhá na zámku rekonstrukce, informujte se tedy o přístupnosti předem!) Vedle zámku můžete vystoupat na věž kostela sv. Jakuba. V okolí zámku jsou rozsáhlé zámecké zahrady, kterými se můžete procházet a vždy se nějakou uličkou vrátit do centra. Na náměstí je další věž, kam můžete vystoupat a to v kostele sv. Ducha.

Pokud vás zastihne v Telči deštivé počasí a nejen v něm, můžete s dětmi vyrazit do multifunkčního centra Panský dvůr Telč, kde se dá strávit celý den. Najdete zde lezeckou stěnu, lanové překážky, opravdu skvělou a prostornou dětskou herničku s kavárnou, stálou expozici „O životě na panství“. Opravdu krásné moderní centrum.

Další variantu pro deštivé počasí najdete na náměstí a to Telčský dům, kde se, při návštěvě expozice „Historie a legendy z Telče a okolí“, rázem ocitnete v pohádce. Podzemí Telčského domu ožívá prastarými příběhy a legendami a potkáte se zde se skřítky, princeznami ale i čerty, kteří vás očekávají u křišťálové studánky, která má prý kouzelnou moc. Součástí Telčského domu je také velká herna pro děti – Městečko skřítka Telčáka, kde je několik domečků, kde se mohou vaše ratolesti vydovádět. Mohou si vyzkoušet různé skládačky a hlavolamy nebo si něco pěkného nakreslit. Pokud patříte mezi odvážlivce, můžete pohlédnout do tajemného zrcadla nebo do magické koule. Na další atrakci, kde je vláčkové kolejiště a můžete si dát závody na velké dráze s autíčky, se určitě zabaví i tatínkové (možná i maminky).

Pány a kluky by mohlo bavit Muzeum techniky, které najdete cca 100 m od centrálního parkoviště za zámkem u benzinky.

My jezdíme do Telče prakticky pořád, v létě na výbornou zmrzlinu do cukrárny Jadran nebo na lodičky, které lze zapůjčit u Štěpnického rybníka, v chladnějším počasí do cukrárny Haas, kde je i super zázemí pro nejmenší a v jakémkoliv počasí na procházku městem, zámeckým parkem a kolem rybníků. Parkovat zdarma se dá (zatím) u Staroměstského rybníka, kde najdete i malé dětské hřiště, takže si zde mohou děti po jistě náročné cestě zablbnout. Pokud to vezmete do městečka kolem rybníka, tak si nezapomeňte sebou vzít rohlíky, protože tady mají neuvěřitelně drzé a nenažrané kačenky.  V blízkosti rybníka, po cestě na náměstíčko, se nachází ještě další dvě dětská hřišťátka. Telč má v sobě mnohem více kouzla, ale na to si musí přijít každý sám ;-).

Infocentrum Telč

Telč si můžete také projít s šifrovací trasou od Velké Dobrodružství.

Další možností jsou Skryté příběhy.

Novinkou je trasa Nachozeno v Telči.


Tipy na občerstvení na náměstí:

Velice příjemné posezení nabízí Café Telč.

Luxusní zmrzlinu mají v cukrárně Jadran (dá se platit kartou).

Široko daleko nejlepší pizza v Pizzerii Telč hned vedle Telčského domu.

Výborný, luxusní, mňamkózní káva a dorty v cukrárně Hass – včetně dětského koutku v univerzitním centru Telč hned vedle zámku.

 

Tipy na výlety v okolí:

Ranč Telčzvířátka, motokáry a výdejní okénko

Procházka na rozhlednu Oslednice přímo v Telči.

Doporučuji návštěvu Schumpeteerova domu v Třešti v advetním období, kde se nachází úžasná expozice betlémů.

Pro milovníky Pana Tau – v Třešti u autobusové zastávky se nachází dřevěná socha Pana Tau a kousek nad městem „pohlednice“.

Hrad Roštejn  s prohlídkovým okruhem věnovaným právě nejmenším

Přírodní koupaliště Malvíny Třešť


Fotky Veronika Slavětínská a Petra Vince

 

Trasa výletu

Trasu si můžete zobrazit na webu nebo v aplikaci.