Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Hledáte pohodovou cyklostezku pro malé prcky nebo pro inline brusle? Už nehledejte. 

Cyklostezka ze Sázavy do Přibyslavi je vystavěná na bývalé železniční trase a vede tedy po rovince. Měří cca 9 km. Najdete na ní odpočívadla a v letní sezóně zhruba uprostřed cesty i príma občerstvení.

V Sázavě najdete velké parkoviště, odkud můžete vyrazit. Pokud to vezmete opačně z Přibyslavi, najdete start kousek od vlakového nádraží a můžete si tu koupit i pamětní minci. Nedaleko  lze dojet ještě do parku s legendární sochou Jana Žižky  a na vyhlídku pod zámkem Přibyslav. Ještě kousíček dál je skvělé dětské dopravní hřiště.

Na trase můžete udělat několik odboček. V Ronově nad Sázavou se můžete zajet podívat k historickému mostu, který je cca 200 m od stezky. Ještě dále potom je Olšiakova socha draka nebo v lese ukrytý poslední hrad dobitý Janem Žižkou Ronov. Na hrad musíte ale pěšky, na kole to nepůjde.

V Sázavě najdete v létě  fajn přírodní koupaliště s občerstvením a  resort Erich, ve kterém se lze ubytovat nebo jen najíst. Mají pěkné chatičky. Před areálem můžete obdivovat velkou parní lokomotivu.