Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Popis prohlídky! Kdo má rád překvapení, raději nečte!:)

Pokud počasí zrovna nepřeje a vy nevíte co s dětmi podniknout, pojďte se bát do strašidelného zámku Draxmoor, který najdete v Dolní Rožínce. Předem upozorňuji, že z fotek focených s bleskem to vypadá dost nevinně, ale v šeru až tmě, jsem měla nahnáno i já jako dospělák.

Už při příjezdu k zámku vás přivítá smích čarodějnice, která vlastně celý Draxmoor ovládá a při prohlídce se s ní setkáte na mnoha místech.

Po zakoupení vstupenky vás pokladní vyzve, abyste vyčkali na příchod zaměstnance, který vás zavede do 3D kina. Abyste si ukrátili čekání, je pro vás připravena strašidelná výstava s názvem Muzeum legend. Po té co vám jsou předány 3D brýle se usadíte na dřevěné lavice a vyčkáváte co se bude dít. Je vám puštěn krátký film o nadpřirozených bytostech, který vypráví čarodějnice. Aby atmosféra byla skvěle podtržena, vyprávějící čarodějnice je s vámi v místnosti, hýbe se a směje se hrozivým smíchem.

 Po shlédnutí filmu jsme se vydali na strašidelnou prohlídku, kde si chodíte sami, takže se můžete v klidu vyfotit u jakékoliv expozice, která vás zaujme a nikdo vás nikam nehoní. Cestou jsme potkali  spousty nadpřirozených bytostí jako jsou čarodějnice, Drákula, kostlivci, rytíř a drak, ďábel a jiné postavy. Jako dekorace vidíte pohřební kočáry, náhrobky, otevírající se rakve. Celý zámek je ponořen do šera, které je doplněno strašidelnou hudbou a je dost možné, že  narazíte na živé strašidlo... Nejstrašidelnější pro mě bylo projít hřbitovem, kde se tu a tam otevřela hrobka a vykoukla v lepším případě ruka v horším celý kostlivec, protože jsem čekala kde jaké "živé strašidlo" na mě opravdu vyskočí.

 Celá prohlídka je ukončena jízdou bezbariérovým strašidelným výtahem, ke kterému nás doprovodil "živý kostlivec". Jakmile se za vámi zavřou dveře výtahu, začne ta pravá strašidelná jízda, kdy začně celý výtah blikat, třást se a vydávat strašidelné zvuky, to vše trvá zhruba minutu, po té vás výtah doveze mezi pekelné bystosti, zde prohlídka zámku končí a vy vyjdete na dvorek s občerstvením a koutek pro děti s strašidelnými dekoracemi.

 Strašidelný zámek Draxmoor najdete v blízkosti zábavního areálu Šikland, což je westernové městečko s koupalištěm (takže plavky s sebou), zooparkem a indiánskou osadou a spoustou dalších atrakcí a aktivit - lanový park, rýžování zlata, můžete si vypůjčit dobový kostým a zařádit si na elektrickém býku. Prohlídka areálu je na delší dobu, počítejte s tím.

Co dalšího dělat v Dolní Rožínce a okolí se můžete mrknout tady.