Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Dvě procházky. K zřícenině dojdou i malí prckové, teoreticky by se dalo i s kočárkem, ale cesta je nyní rozježděná od těžké techniky, 1 hodina 1 km. 

Na kopec Hradisko naší cestou s kočárkem nelze, 1 hodina 1 km, částečně do kopce a po malých cestičkách v lese. Šmejdění a hledání kamenů bavilo 4letého syna i 13letou dceru.

V lese u silnice z Rožínky na Dolní Rozsíčku najdete romantickou umělou zříceninu jménem Jívina. Byla ukrytá uprostřed lesa, nyní však kvůli těžbě se ocitla na mýtině. Je to pěkné fotogenické místo. U zříceniny je i studánka a ukrytá keška. Zaparkovali jsme na cestě kousek od silnice Dolní Rožínka - Dolní Rozsíčka  a zříceninku najdete pak cca 500 m v lese, už z dálky ji uvidíte. Určitě by se k ní dalo dojít pěšky přímo z Rožínky. Mapa.

Potom jsme popojeli do Dolní Rožínky, kde se můžete v létě vykoupat v bývalém lomu s čistou vodou a občerstvením nebo navštívit strašidelný zámek Draxmoorkterý je opravdovou atrakcí, pro statečné děti. My jsme si ho prohlédli jen z venku. Pokračovali jsme na procházku do lesoparku Templ nad zámkem. V parku je k vidění egyptský obelisk a pěkně opravená kaple. U ní je ukrytá keška. Jinak park není upraven.

Pak jsme pokračovali na mineralogický průzkum do nedaleké obce Rožná. Zaparkovali jsme u obecního úřadu. Procházkou přes koleje a mezi domy do kopce jsme došli na vrchol Hradisko, kde jsou pozůstatky hradu Rožná a dvě uzavřené štoly. Místo je bohaté na vzácné nerosty a tak jsme také všude hledali a něco málo i našli:). Na Hradisku je členitý terén. Jsou tam ohniště a trampové zde pořádají srazy. Cestou na mapě dojdete úplně na konec vesnice, pak odbočíte k zalesněnému vršku podél pole. Dalo by se tam určitě  dojít i cestou z druhé strany kopce a to prý jde i s kočárkem.Trasa výletu

Trasu si můžete zobrazit na webu nebo v aplikaci.