Na našem webu používáme cookies.
Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.
Vydejte se na Velkomeziříčsko, nudit se tady nebudete. Kromě návštěvy samotného města, výlet najdete tady, můžete zamířit do krásného okolí.
Začneme v jednom úžasném zahradnictví jménem Rozmarínek v Petrávči, kousek od Velkého Meziříčí. Tady se bude líbit celé rodině. Kromě krásných květinových zákoutí a jezírka, tu mají dětský koutek se zvířátky a trampolínou. Občerstvit a v létě ochladit se můžete v samoobslužném baru s přezdívkou Hobitbar. Do baru a na dětské hřiště se dostanete v sezóně od 9 do 17 hodin. Provozní hodiny zahradnictví se liší. My jsme si tu užili krásné odpoledne u jezírka s rybičkami, na hřišti s trampolínou a s oslíkem a kozami. V Rozmarínku se můžete zastavit pokud se vydáte na naučnou stezku Balinským a Nesměřským údolím. Může to být příjemná zastávka na pěším výletě, nebo se k němu vydejte autem jako my.
Dalším cílem je rozhodně rozhledna na Fajtově kopci. Na ní se dostanete celoročně, a to po zaplacení v automatu přímo na rozhledně. Pod rozhlednou najdete nově velké kamenné srdce a kousek od rozhledny můžete zajít ještě na vyhlídku nad městem k železnému trůnu, nebo k jednomu ze dvou viaduktů.
Pokud se vydáte směrem ke Žďáru zastavte se ve Vídni, kde na návsi stojí BIFÉ VAFLE , budka s úžasnými vaflemi. Jen pozor na otevírací dobu. Bifé se dostalo i do gastromapy Lukáše Hejlíka.
U vesničky Kamenná se můžete vydat na krásnou procházku po žluté turistické značce kolem obory s daňky. Cestu zdobí kameny slunovratu a rovnodenností, s kovářskými prvky a také pěkná zvonička. V okolí můžete ještě zajít k Čertovu kameni a slunečním hodinám. V létě tu bývá otevřená hospůdka s venkovní zahrádkou.
V Uhřínově kousek od Velkéhé Meziříčí si nenechte ujít výhled na Alpy, Bobrovo křeslo a o kousek dál si můžete dát něco v lesním baru. Místo najdete na stezce na začátku Uhřínova směrem od Balin.
V Rudíkově najdete nejmenší rozhlednu na Vysočině. Kousek za benzínkou je krásné hřiště s vyhlídkovou věží. Z Rudíkova si taky můžete zajít k Raubířským skalám. K nim ale nevede značená cesta, musíte to vzít luční cestou za zastávkou vlaku.
Foto: Kamenná, Bobrovo křeslo a Raubířské skály Kateřina Navrátilová