Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Tip na tenhle výlet jsme získali na webu Malí výletníci, děkujeme!

V areálu jsme strávili necelé dvě hodinky, možné jít dovnitř se psem, s kočárkem pouze venku.

Bavit to bude předškoláky i teenagery.

Kunštát s Rudkou najdete v destinaci Moravský kras, kde najdete spoustu úžasných míst pro rodiny s dětmi.


Chcete na výlet, kde na jednom místě najdete různorodé a neokoukané zajímavosti? Zajeďte si do Rudky u Kunštátu, která je za hranicí kraje Vysočina, přesto kousek např. z Bystřicka či Nedvědicka.

V malé vesničce  Rudka, vás čeká areál Jeskyně Blanických rytířů, což  je rozlehlá zahrada na kopci, kterému se říká Milenka.  Do areálu se platí vstupné a na jeho výši záleží, co všechno chcete vidět. Já doporučuju všechno:). Tedy rozhlednu, jeskyni i smyslovou zahradu.

V jeskyni je prohlídka s průvodcem a trvala asi 20 minut. A musím pochválit paní průvodkyni, která hned uzpůsobila prohlídku i dětem a opravdu poutavě vyprávěla příběh jeskyně, který se celé naší partě opravdu velmi líbil. V téhle pískovcové jeskyni krápníky nečekejte, ale nad úžasnými sochami v místnostmi, které vypadají jako vystřižené z filmu Pán prstenů, se prohánělo pár netopýrů. Proč jsou v jeskyni právě Blaničtí rytíři, když hora Blaník je v Čechách, se dozvíte právě na prohlídce.

Výšlap na Burianovu rozhlednu zvládnete hravě a je z ní opravdu krásný výhled. V parku najdete vzpomínkové místo a torzo nadživotní sochy prezidenta Masaryka, ze které zbyly bohužel jen boty. Třešničkou na dortu je smyslová zahrada, kde najdete opravdu originální herní prvky. Vše je doplněno úžasnými keramickými dekoracemi, protože keramika a Kunštát jsou nerozlučná dvojka.

Naproti přes silnici je restaurace s velkou zahrádkou, prý tam i dobře vaří. Parkujte až za restaurací na vyhrazeném parkovišti pro jeskyni.

Webové stránky jeskyně Blanických rytířů najdete tady.

Náš výlet pokračoval do Kunštátu, kde jsme si na náměstí ve vyhlášené cukrárně u Švancarů dali zmrzlinu a vyšlápli si do zámeckého parku. Bohužel kvůli dešti jsme se nedostali až na zámek, takže sem budeme muset znovu zajet.:) V dolním zámeckém parku to vypadalo na nedávnou rekonstrukci a moc se nám tam líbilo.