Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Vagón neboli Salon Expres Polnička je dětský zábavní přírodní areál, který vznikl z hospůdky vytvořené ze starého vagónu. 

Ta funguje už více jak třicet let a postupně se rozrostla na velké dětské hřiště a zábavní areál. Areál stojí u cyklotrasy Pilák - Dářko. Dostanete se k němu autem nebo právě na kole z cyklostezky z rekreačního areálu Pilák ve Žďáře nad Sázavou. Je hojně navštěvován, ať už rodiny s dětmi, či cyklisty projíždějící na Velké Dářko. Počítejte s tím, že v hlavní sezóně bývá areál opravdu plný. 

V areálu dominuje dětský vláček, který jezdí cca každou půlhodinu (podle počtu návštěvníků) a řídí ho majitel areálu. Dalšími atrakcemi jsou čluny na vodě, hopsárium, buginy a čtyřkolky pro starší i mladší děti. Zastřílet si můžete z vodních nebo míčkových děl. Pro nejmenší najdete mini pouťový kolotoč, bagřík, malou mašinku. Tyto atrakce se platí a ceny vypisuji níže.

rok 21 : Bugina malá dětská 100 kč, velká i pro dospělé 120kč, čtyřkolky 80kč, Hopsárium 60kč, vláček 40 kč, čluny 60-50 kč, vodní dělo 20 kč. 

Na Vagóně najdete i pár neplacených atrakcí - lanovku a  točící se houpačku, koutek se zvířátky, pískoviště. V létě bylo možné se projet v areálu  i na koni. Nedaleko od Vagónu můžete zajít i na nové obecní hřiště, které najdete mezi Vagónem a fotbalovým hřištěm.

V letní sezóně otevřeno denně od 10-19 hodin. V areálu zabavíte děti na 2-3 hodinky nebo se můžete zastavit na jídlo a čumendu. Vagón byl vždy vyhlášený svými topinkami, které jsou opravdu bohatě obložené. Nabídka jídel viz foto. Parkování je podél cesty na Dářko pro cca 20 aut.

V Polničce se můžete také skvěle najíst v restauraci Polnička, která je vyhlášená svými velkými porcemi. Má zahrádku a venkovní dětské hřiště, na které vidíte ze zahrádky. Jen pozor, silnice u které stojí, je dost frekventovaná.

Z Vagónu můžete pokračovat pěšky nebo na kole na Velké Dářko  k soše Dařbucha nebo na Račín, kde je najdete Hotel Leopold s restaurací a venkovní zahrádkou nedaleko od rybníka s Olšiakovou sochou raka.