Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Vagón je dětský zábavní přírodní areál, který vznikl z hospůdky vytvořené ze starého vagónu. Ta funguje už více jak dvacet let a postupně se rozrostla na velké dětské hřiště. Najdete ji na konci vesničky Polnička. Areál stojí u cesty - cyklotrasy Pilák - Dářko. Je hojně navštěvován, ať už rodiny s dětmi, či cyklisty projíždějící na Dářko. Počítejte s tím, že v hlavní sezóně, bývá areál opravdu plný. 

V sezoně červenec srpen otevřeno DENNĚ od 10-19 jinak sledujte webovky.

V areálu zabavíte děti na 2-3 hodinky nebo se můžete zastavit na jídlo a čumendu. Vagón byl vždy vyhlášený svými topinkami, které jsou opravdu bohatě obložené. Nabídka jídel je veliká, ale zdravé jídlo to úplně není:), přikládám foto.

V areálu dominuje malý dětský vláček, který jezdí cca každou půlhodinu (podle počtu návštěvníků) a řídí ho majitel areálu. Dalšími atrakcemi jsou čluny na vodě, hopsárium, buginy a čtyřkolky, pro starší i mladší děti. Zastřílet si můžete i z vodních děl nebo míčkových děl. Pro nejmenší najdete mini pouťový kolotoč. Tyto atrakce se platí a ceny vypisuji níže.

Bugina malá dětský 100 kč, velká i pro dospělé 120kč, čtyřkolky 80kč, Hopsárium 60kč, vláček 40 kč, čluny 60-50 kč, vodní dělo 20 kč. 

Na Vagóně najdete i pár neplacených atrakcí - lanovku a  točící se houpačku, koutek se zvířátky(ten mě letos hodně zklamal), pískoviště. Díky různorodosti atrakcí se zabaví děti od cca 3-10 let. V létě bylo možné se projet i na koni v areálu.Parkování je podél cesty na Dářko pro cca 30 aut. Sledujte značení.

V Polničce můžete ještě navštívit restauraci Polnička, která je vyhlášená svými velkými porcemi. Má zahrádku a venkovní dětské hřiště, na které vidíte ze zahrádky. Jen pozor, silnice u které stojí, je dost frekventovaná.

Z Vagónu můžete pokračovat buď na Velké Dářko, kde se můžete opět občerstvit či vykoupat nebo na Račín, kde je  hotel  Leopold s restaurací a známá Olšiakova socha RAK. Z Dářka můžete dojet až do Radostína, kde je další oblíbená hospoda s dobrým jídlem restaurace u Šimáka. U Radostína můžete projít naučnou stezku Dářská rašeliniště.Mapa výletu

Mapu si můžete zobrazit na webu nebo v aplikaci.