Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

V okolí města Třebíč se nachází mnoho atraktivních lokalit. My jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější a rozdělili je do přehledných kategorií.

Zámky

Perlou tohoto regionu je zámek Jaroměřice nad Rokytnou s kostelem sv. Markéty, který si můžete prohlédnout včetně výstupu na vyhlídkovou věž. Dále k němu přiléhá francouzský a anglický park, uprostřed něhož teče říčka Rokytná. V jejím okolí potkáte velké množství kachen, které můžete s dětmi nakrmit. Pro děti je na zámku nachystaná také výstava Hračky z půdy, kterou lze projít bez průvodce. V kavárně je možné objednat si piknikový koš a užít si tak krásný den s dobrým jídlem v zahradách zámku.  A v srpnu nezapomeňte přijet na zdejší hudební slavnosti. 

Zámek Valeč je pečlivě zrekonstruovaný hotelový a wellness komplex, kde se dá nejen ubytovat, ale i dobře najíst v místní restauraci s dětským koutkem. V letních měsících se můžete vydat na prohlídky zámecké budovy, v jejíž zahradě se nacházejí prolézačky pro děti a bludiště. Zajímavá je též procházka kolem rybníků s labutěmi. Pro ubytované je k dispozici nejen velký wellness komplex s venkovními bazény, ale i bowling a dětská herna.

Zámek Sádek je sice v současnosti v soukromém vlastnictví, ale jeho okolí stojí za návštěvu.Kolem amfiteátru se dostanete k hradu, který můžete skoro celý obejít a vychutnat si tak půvabné výhledy. Cestou natrefíte na dřevěné prolézačky. Velkou zajímavost představuje zdejší vinohrad, který je nejvýše položeným vinohradem v republice.Hotel s restaurací a vinařským sklepem vám nabídne i degustaci místních vín. Vinicí vede naučná vinařská stezka, kde se dozvíte více o pěstování vinných rév a jejích druzích.

Zvířátka

Pokud vaše děti milují zvířátka stejně, jako živé tvory milují naše děti, určitě byste neměli minout Hospodářský dvůr Bohuslavice. Nabízejí v něm možnost ubytování, nachází se tu také restaurace a dětské hřiště. V areálu uvidíte různá menší i větší hospodářská zvířata včetně koní, na nichž se po domluvě můžete dokonce svézt. V přilehlém rybníku se dá rybařit.  

V Ratibořicích se zase nachází kozí farma, kterou lze navštívit vždy v sobotu od 14 do 17 hodin. Krásná podívaná je to zejména na jaře, kdy jsou všude kolem vás malá kůzlátka. K dispozici tu mají různá odrážedla pro děti a výlet vždy zakončujeme v cukrárně, kde si můžete kromě domácích zákusků a limonád koupit i kozí výrobky. 

Další možností navštívit zvířátka je zookoutek v Nové Říši směrem na Telč. Webové stránky tady.

Příroda

Zajímavostí zdejšího regionu je Mohelenská hadcová step s unikátní faunou a flórou. Jako výchozí bod naučné stezky zvolte parkoviště v Mohelně. Od něj se dá dojít ke krásné vyhlídce nad meandr řeky Jihlavy, kterému se říká Čertův ocas. Pokud se vám bude chtít, můžete sejít až k němu, a to po modré turistické trase pěšky, nebo popojet k Mohelenskému mlýnu a odtud pokračovat podél řeky.   

Také vodní nádrž Dalešice nabízí spoustu aktivit – turistické trasy vedoucí podél celé nádrže, kempování v autokempu Wilsonka, koupání a lodní dopravu KramolínKoněšín a zpět. Zajímavými lokalitami jsou zříceniny hradů Kozlov a Rabštejn, vyhlídka Wilsonova skála, na které najdete krásný fotopoint ve tvaru srdce nebo největší sypaná hráz v republice. Určitě navštivte i samotnou vodní elektrárnu Dalešice s možností prohlídek pro děti od 12 let.

Rozhledny

Pekelný kopec - volně přístupná

Mařenka volně přístupná s přilehlým Dašovským mlýnem

Babylon  otevřeno v sezóně, jinak na tel. objednávku 

Technická památka

Součástí Jaderné elektrárny Dukovany je informační centrum, které prošlo v roce 2021 rekonstrukcí. V horní části se nachází dětská herna pro menší děti, pro starší děti a rodiče zde nabízejí komentované prohlídky s mnoha modely a interaktivními prvky. 

Pokud hledáte zábavu pro děti do deště, můžete zkusit zábavní centrum Labyrint přímo v Třebíči nebo zábavní park a hřiště ve Stříteži tady.

Turistický portál, kde najdete všechno o Třebíčsku najdete tady Destinace Třebíčsko