Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Vydali jsme se na havlíčkobrodské sváteční TRHY, protože ty jsou opravdu vyhlášené širokou nabídkou řemeslných stánků, programem a dobrotami a přitom jsme se prošli městem. Pár tipů, co nevynechat.

Už dlouhou dobu jsme se chtěli podívat na Cimrmanův STŘED EVROPY, který najdete v zahradě rodinného domu bývalé kavárny U notáře na ulici Sázavská. Obrovský trychtýř, který nasává vědomosti  a malé bludiště se dětem moc líbil, kdo má ráda Cimrmana jistě bude potěšen.

Nedaleko odtud můžete zajít i na DĚTSKÉ HŘIŠTĚ na Hradbách se sochou lego panáčka. Odtud je to kousek na Havlíčkovo a Smetanovo náměstí, kde je nová kavárna s dětskou hernou Smetana kids coffe a v létě si tu děti mohou zařádit s vodou. Přes Havlíčkovo náměstí se dostanete do PARKU BUDOUCNOST, kde je taky fajn hřiště V Sadech nebo třeba discgolfové hřiště.

Z parku Budoucnost můžete po zelené turistické značce vyrazit na pěknou procházku k rybníku Cihlář až do parku VLKOVSKO. Tam jsme objevili repliku středověké SKLÁŘSKÉ PECE, která se i jednou ročně roztápí. Kousek od pece narazíte na zajímavé posezení s ANDĚLEM. Teď na podzim tu bylo opravdu krásně barevno. Pohodlně se tu dá chodit s kočárkem.

Do Brodu jezdíme ještě do vyhlášené dětské kavárny a to sice do Vymazlené kavárny, kde je obří krásná herna pro děti do max 8 let. Před návštěvou si ověřte otevírací dobu, případně udělejte rezervaci.Trasa výletu

Trasu si můžete zobrazit na webu nebo v aplikaci.