Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Nenáročná 5 km procházka pohádkovou Telčí a krásnou přírodou na Ranč Telč, kterou zvládnete s kdejakým kočárkem. 

Zaparkovali jsme u Staroměstského rybníka, kde je i dětské hřiště, takže se malá po cestě protáhla na skluzavce a vyrazili jsme podél rybníka přes náměstí, přes zámecký park, kolem sádek a rybníků až na Ranč Telč. Zaparkovat se dá přímo u Ranče, ale je zde jen pár parkovacích míst, takže pokud nebudete mít štěstí na malou návštěvnost jako my, kdy jsme na ranči byly takřka sami, může se stát, že nezaparkujete. Slečna, co vodí koníky, říkala, že na větší akce jako byly Čarodky nebo stavění máje, měli přímo narváno.

Ranč nabízí vyžití pro děti - za poplatek se mohou svézt na koníkovi nebo na oslíkovi, projet se kočárem, zahopsat na trampolíně nebo na kryté terase se mohou zhoupnout na houpačkách. Trampolína a houpačky jsou zdarma. Kromě spousty koníků a oslíků se na ranči setkáte s kozami, berany, slepicemi, kohouty, andulkami a prasátky. Ranč je volně dostupný i v době, kdy nemají otevřeno a je k dispozici samoobslužné okénko, kde koupíte pivo a limo (pouze hotovost).

Mile nás překvapily ceny za jídlo. Za Rančerský burger s hranolkama jsme dali 110 Kč. I posezení pod krytou terasou s výhledem na Telč bylo příjemné a jako bonus, který vnímám jako dost povedený nápad je, že se na terase, poblíž stolů, nachází několik houpaček. Takže když už se začnou u stolu děti nudit, posadíte je do houpačky a mají o zábavu postaráno.

Jsem moc ráda, že jsme mohli Ranč Telč poznat v době, kdy tam nebyl skoro nikdo a mohli jsme tak poznat jeho pravou pohodou tvář. Kdy si člověk mohl v klidu vychutnat takovou oázu klidu, kdy to byl přímo balzám na duši pozorovat v tichosti zvířata na loukách. Ale zároveň věřím, že kdyby naše návštěva byla v době, kdy by to na Ranči žilo jako v mraveništi, nadšení bychom tak, jak teď, nebyli.

Cestou zpět, jsme se zastavili v naší oblíbené Cukrárně Haas, kde koupíte luxusní dorty po domácku vyrobené a dáte si moc dobrou kávu - mají i bezkofeinovou (platba pouze v hotovosti). Poseděli jsme na krásném dvoře, který nám tak moc připomíná Mikulov...


Výlet převzat ze spřáteleného webu Veroniky.