Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Pěší vycházka, od cca 3 let, 1-2 hodiny, nelze s kočárkem

Nedaleko Jimramova můžete s dětmi podniknout dobrodružnou výpravu ke zřícenině hradu Štarkov - Skály, na kterém prý kdysi sídlila skupina hrozných loupežníků. Vybrat si můžete dvě cesty. Po červené z Nového Jimramova nebo po modré z rozcestí na Javorek pod hradem. Po modré jsme se vydali my. Parkování na rozcestí nedaleko zastávky(omezeně). Pak už přímo do kopce po modré. Bedlivě sledujte značení, my jsme se pod hradem trochu zamotali. Zřícenina je součástí skalního útvaru. 

Štarkov je hodně členitý a je tam spoustu cestiček, zdí a kamenů, krásných stromů a zákoutí. Po malém žebříčku se dostanete na jakési nadvoří a dále k bráně do hradu s výhledem do okolí. Hrad byl pobořen a už nikdy nebyl opraven, kvůli loupeživým výpravám tehdejšího majitele, říkejme mu třeba Lotrando:). Tak jsem alespoň lákala děti já. Historie a pověst tady.

Krásnou vyhlídkou je skála na kopci Prosíčka nedaleko. Až zdoláme, přidám naše zážitky:).

V nedalekých Daňkovicích se můžete najíst ve vyhlášené restauraci Selský dvůr.

Ještě o kousek dál v obci Krásné můžete navštívit ukázkovou přírodní zahradu v Chalupě pod lípou, kde se konají i různé akce pro děti (Vánoční výstava, dny otevřených zahrad )a milovníky zahrad. Na návsi v Krásném je pěkné hřiště.