Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Pohodička na Seči s výletem na Lichnici

To jsme si jednou řekli, že sedneme do auta a prostě někam pojedeme bez cíle. A nakonec ten cíl-necíl byl hrozně fajn.Zrovna jsme projížděli obcí Seč a míjeli velké parkoviště, tak jsme si řekli, proč se tady na chvíli nezastavit? A z chvíle bylo půl dne…

Auto jsme tedy nechali nad Autokempem Seč pláž a prošli kempem až k vodě, kde jsme si udělali hezkou vycházku po břehu přehrady. Vstupné do kempu jsme neplatili žádné, na recepci nám řekli, že když se zde neubytujeme, nemusíme platit nic. Na pláži si můžete udělat vlastní piknik, vykoupat se nebo půjčit šlapadla, dát si něco dobrého v místních kioscích, děti se mohou vyblbnout na dětském hřišti, trampolíně nebo skákacím hradu (skákací hrad a trampolína jsou placeny).  Kemp nám byl velice sympatický, takže sem vyrazíme v létě alespoň na víkend.

Ze Seče jsme pokračovali na nedalekou zříceninu hradu Lichnice. S parkováním to je horší, protože je zde pouze pár míst k parkování. Jistě neminete, protože se parkoviště nachází přímo u hlavní silnice ve vesnici Podhradí. Cestu na Lichnici zvládnete s terénním kočárkem. Potkali jsme paní i s golfáčem, takže cesta se dá zvládnout s jakýmkoliv kočárkem. V útrobách Lichnice se nachází rozhledna Milada a když máte zrovna štěstí na počasí, můžete dohlédnout až na Milešovku nebo na Bezděz.  

Pokud nemáte výhledů ještě dost. Můžete se projít z Lichnice na další vyhlášené vyhlídkové místo a to sice blízký Dívčí kámen, který najdete asi 200 m od parkoviště pod Lichnicí, na odbočce z hlavní silnice. Nebo lze udělat pěkný okruh cca 6 km okolo hradu Lichnice, ale o tom snad příště.