Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Pěší výlet, 6 km, 2 hodiny - okružní cesta - lze zvládnout částečně s kočárkem

Pěkná procházka v srdci žďárských vrchů. Parkování na záchytném parkovišti nad Samotínem. Napojíme se na zelenou značku a půjdeme na Blatiny. Cestou míjíme občerstvení u Kolouška, kde je i dětské hřiště. Pokračujeme po zelené k monumentu R. Jaroše. Od něj pak pokračujeme buď zkratkou do kopce nebo po zelené a posléze červené ke skalnímu útvaru Dráteníčky, kde se vyřádí všechny horolezčata. Vracíme se zpět, po červené do Blatin.  Občerstvení možné v hostinci u Kosků  nebo v kavárně a pražírně Hofr . Pokračujeme po červené, až u statku se vydáme po silničce do kopce k penzionu Pod Drátníkem. Na Statku Blatiny je nově restaurace a ubytování a možnost vyjížděk na koních .  A pokračujeme zpět až k rozcestí u Jarošova kamene. Částečně lze s kočárkem, až na skálu v lese, kde je samozřejmě lesní terén. Také lze změnit směr procházky, od rozcestí před Jarošovým kamenem.

Výlet jsme absolvovali v zimě i v létě. Obojí má své kouzlo. V zimě jsme měli sebou sáňky, v létě jsme si udělali piknik na louce pod Drátenickou skálou s nádherným výhledem. Zkrátit výlet lze tím, že zajedete rovnou na parkoviště v Blatinách, vyjdete k Drátenické skále a zpět.

Výlet můžete spojit s vycházkou či prohlídkou Domu  přírody https://www.dumprirody.cz/zdarskevrchy/ ve vedlejší obci Krátká.