Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Hamry nad Sázavou  - část Najdek

Pěší vycházka, 1-2 hodiny podle toho, jak daleko půjdete, s kočárkem pouze částečně

Chcete se podívat na jediného mamuta na Vysočině, možná na celém světě:)?. Pak vemte děti na tuhle procházku, která je součástí Hamerského vycházkového okruhu a patří k našim nejoblíbenějším. 

Parkování najdete v okolí restaurace Najdek. Pak se vydejte přes most přes řeku Sázavu a pokračujte dále po červené značce. Hned za řekou je malé hřiště. Lesem pak dojdete přímo k soše Mamuta M. Olšiaka. U sochy je ohniště,  možno opéct buřty a prozkoumat okolí. Pokračujeme po značce, přes řeku po mostku až  k Rozštípené skále. Roštípka je oblíbená u horolezců a děti se u ní také vyřádí. Od Roštípky můžeme pokračovat po červené až k zemské hranici, tzv. Konci světa a dále na Peperek nebo se vrátit přes mostek do údolí na cestu vedoucí pod skálou podél řeky. V údolí vás čeká krásné místo a tím je Šlakhamr - Brdíčkův mlýn, kde jsou v sezóně prohlídky  a možnost občerstvení. Také se tu natáčel film Špunti na vodě a seriál Špunti na cestě. Úžasný tu bývá v prosinci Mikuláš s kováři.

Až si prohlédnete mlýn, můžete pokračovat dále kolem lomu s indiánským totemem, nahoru do kopce  a přes železniční trať na zmiňovaný Konec světa. Záleží na vás, jak daleko dojdete.  Od železničního přejezdu se můžete vrátit zkratkou zpět k Rozštípené skále. 

V Hamrech je krásné dětské hřiště u školy - vlakové zastávky.

Další vycházka v Hamrech tady.


Trasa výletu

Trasu si můžete zobrazit na webu nebo v aplikaci.