Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Pohádková stezka Panenská aneb Putování malého človíčete – Jemnice, okres Třebíč, Kraj Vysočina

Pohádková stezka je dlouhá 4 km a vede po lesních a asfaltových cestách v okolí obce Panenská. Trasa je sjízdná sportovním kočárkem. Jedenácti zastaveními vás vede malé Človíče. Na každém zastavení najdete informační tabuli s lavičkou, dřevěnou pohádkovou postavu a soutěžní úkol. Brožurku s úkoly si můžete vzít zdarma v infobudce u začátku stezky nebo stáhnout zde.

Děti si tak zkusily u čerta spojit list s kmenem stromu, ke kterému patří, krmit šiškami draka, vymysle básničku o modré sově nebo se pohybovat roklinou pouze po kamenech a kmenech. Obzvlášť stanoviště se sovou s dřevěnou rozhlednou mělo u dětí obrovský úspěch.

Předložíte-li po absolvování stezky vyplněnou brožurku v infobudce nebo  informačním centru v Jemnici, získáte drobnou odměnu.

Parkoviště je zdarma. Na dohled je Hastrmanova EKOstezka, což je krátká stezka kolem rybníka s několika zastaveními na téma ekologie. Je zakončena ekobludištěm, kterým Vás provází záludné otázky.

Zázemí pohádkové stezky je úžasné – neúnavní malí návštěvníci se krásně vyřádí na hřišti s krytým pískovištěm. V otevírací době infobudky je možné si zdarma zapůjčit míče, petanq, pálky na soft tenis a další, případně koloběžky za úplatu. V areálu je k dispozici i drobné občerstvení, které si můžete vychutnat na krytém posezení. Na místě se dá strávit klidně i několik hodin.