Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Přibližně 10 Km za hranicemi kraje Vysočina se nachází pohádkový zámek Žleby, který se objevil v nejedné naší pohádce. Žleby ale nejsou jen o pohádkovém zámku, Žleby jsou také krásný a pohodový kus přírody s oborou, kde chovají vzácné bílé jeleny.

Když zaparkujete na parkovišti patřícímu k zámku a projdete Anglickým zámeckým parkem, dostanete se asi po 5 minutách pohodové chůze do žlebské obory, kde kromě bílých jelenů uvidíte divoká prasata, daňky, muflony, kormorány, naštvaného krocana, sovičky, dravce a jiná zvířata naší přírody. V oboře dvakrát denně probíhá komentované krmení bílých jelenů v předem stanovené dny a letové ukázky dravců spojené s povídáním právě o dravcích a záchranné stanici.

Součástí obory je také dětské hřišťátko, kde najdeme houpačky, skluzavku a různé prolézačky, bohužel pro ty nejmenší návštěvníky mi tu chyběla houpačka a pískoviště. Takže je to hřiště vhodné spíše pro starší děti.

Přímo v oboře se nachází občerstvení ve srubu, ale nečekejte kulinářský zážitek, jde spíše o rychloobčerstvení, kdy si můžete dát párek, polévku, toasty, pivo, limo nebo nanuky. Pokud chcete nějaké klasické jídlo, tak zavítejte do Hospůdky u Kosů s předzahrádkou,  venkovním posezením ve dvoře, výbornou zmrzlinou a hodně přijatelnými cenami. Nějaké občerstvení lze zakoupit i v bistru u zámku.

Parkoviště i vstup do obory se platí.