Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Procházka k rozhledně, 1 hodina, lze s kočárkem, lesní cesta, cca 3,5 km tam i zpět.

Pěkné městečko za hranicí kraje, které nabízí hodně zábavy. Nejznámější je asi venkovní skanzen země Keltů, který pořádá každoročně spoustu akcí. My jsme ho zatím nenavštívili, ale máme to v plánu. V zámku Nasavrky můžete prozkoumat vnitřní expozici Po stopách keltů a projít se v parčíku či si dát oběd v restauraci pod lipou. My jsme se šli podívat na přírodní památku Kaštanka, krásný sad jedlých starých kaštanů. V sadu je i malé hřiště. Chtěli jsme pokračovat do včelařského arboreta, které je nedaleko Kaštanky, ale děti měly jiný názor. Tedy zkusíme příště, protože to prý stojí za to.

Pak jsme se vydali na procházku krásnou krajinou k rozhledně Boika, která je na naučné keltské stezce. Parkovali jsme na náměstí a odtud je to necelé dva kilometry. Trasa by se dala zajímavě prodloužit a dojít až do keltského oppida v Českých Lhoticích. Trasa byla s kočárkem až na pár metrů s kořeny celkem v pohodě.

Cestou domů jsme se ještě zastavili na stezce mladého lesníka. Tu najdete u silnice z Nasavrk (od skanzenu) do vesničky Kameničky. Stezka byla hravá a děti bavila, stejně jako venkovní tělocvična naproti stezce. 

Na mapě jsem objevila, že nedaleko tělocvičny se v lese nachází tzv. utajená skála a to sice TOR.:) Blíže k těmto utajeným skalám na FB Geopark Železné hory.

Informace z Nasavrk tady.