Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Pěší výlet, cca 1 hodina, částečně lze s kočárkem, 2.2 km

Procházka na vyhlídku na kopci Kamenice. Parkování na odpočivadle u hlavní silnice v Koníkově, je zde památník a na protější straně zastávka. Půjdeme po žluté značce. Trasa je součástí NS Po stopách posledního vlka. U prvního odpočívadla sejdeme z asfaltky a vydáme se lesní cestou, i nadále po značce. Naproti posezení je v lese ukrytá Ptačí studánka, zkuste ji s dětmi objevit. Na Kamenici se dostaneme asi po 500 m stoupání. Výhled překrásný. Na vrcholku je ohniště, přístřešek a kousíček pod vrcholem i pomník Broučků, oblíbených postaviček z knihy Broučci od pana Karafiáta, který v mládí žil v nedalekém Jimramově. Zdatnější mohou pokračovat až k památníku posledního vlka, který je na stezce o cca 500 m dál. Vrátit se můžeme po stejné cestě nebo sejít po žluté na asfaltku.

Pokud chceme pokračovat na další kopec s krásným výhledem, můžeme dojít ještě na vyhlídku Metodka. K té se dostanete od parkoviště a rozcestí v Koníkově opět po žluté trase a NS Po stopách posledního vlka. Na vrcholu je ohniště a památník, keška samozřejmě.

Ze stejného rozcestí můžeme vyrazit na NS Metodka, které vede okolo vrcholu Metodka vesnicemi Koníkov a Odranec. Je možné s kočárkem. Popis stezky bude v samostaném příspěvku.