Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Parkování: parkoviště u rekreačního areálu Pilák

Občerstvení:  restaurace hotelu Tálský mlýn, v letní sezóně kiosek v rekreačním areálu

Délka trasy: cca 6 km, 2 hodiny

Po hrázi se vydáte k rozcestí "Nad Pilskou nádrží", kde je možno odbočit ke studánce Salvátorka. Dále pokračujeme po červené značce přes osadu Hynkovec do Polničky. V Polničce se napojíte na cyklostezku, která nás po druhém břehu Pilské nádrže zavede zpět do rekreačního areálu Pilák. Zde najdete mnoho atrakcí a zábavních prvků nejen pro děti, ale i dospělé. 

Úsek "Nad Pilskou nádrží" - "Hynkovec" není vhodný pro kočárky. V jarních /podz imních měsících a po deštích bývá cesta v tomto úseku bahnitá.

 

Zajímavosti:

Studánka Salvátorka. Studánka je pojmenovaná po sv. Salvátorovi. Podle pověsti medailonek s jeho vyobrazením zachránil mladou Italku, když ji chtěl ďábel odnést do pekla. Voda ve studánce je většinou pitná, kvalita vody je pravidelně kontrolována tady.

Hraniční kámen Čechy a Morava. Sousoší od Michala Olšiaka představuje symbolickou hranici mezi Čechami a Moravou. Lev dohlíží na své území v Čechách, Orlice na moravské území. Mezi nimi je umístěn hraniční kámen. Skutečný historický hraniční kámen se nachází v blízkosti hlavní silnice č. 37 ze Žďáru do Stržanova.

Trasa výletu

Trasu si můžete zobrazit na webu nebo v aplikaci.