Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Ahoj cestovatelské rodiny! Dnes se společně vydáme do města Polná na Jihlavy. 

Proč právě Polná? Tak třeba proto, že v letních měsících tu najdete skvělé hřiště s obřími trampolínami, minigolfem, lanovkou, hřištěm pro nejmenším nebo pumptrackem. Tohle parádní hřiště najdete u rybníka Peklo. V létě tu funguje i občerstvení a také půjčovna šlapadel. Je tu i malá písečná pláž, takže vodní hrátky vás neminou. Zkrátka zábava na odpoledne zaručena.

Na polenském hradu je několik zajímavých expozic polenského muzea, ale s dětmi se můžete zajít podívat hlavně na voliéru s dravci. Nás uchvátila sněžná sova. Na hradě najdete i pár hravých prvků a restauraci. Před vstupem do hradu můžete pohodlně zaparkovat na velkém parkovišti.

Další pěkné dětské hřiště najdete v ulici U studánky, když půjdete z centra zpět k parkovišti u zámku kolem říčky.

V okolí hradu se můžete vydat na pořádnou procházku. My jsme si vyšlápli naučnou stezkou Josefa Klementa a vzali jsme to i na kopec Homole, kde můžete vidět dřevěné sochy jako např. Krále Jiříka. Pak jsme se vrátili na stezku a obešli rybník Peklo. Pokračovat můžete až k rybníku Kukle na Pojmanovu stezku.

V Polné můžete s dětmi navštívit i epozici Stará škola. V téhle staré škole se učil dokonce loupežník Lotrando. Dospělým určitě doporučím navštívit i židovskou čtvrť s Rabínským domem  a starou synagogou a nádherný chrám Nanebevzetí Panny Marie na náměstí.

Na náměstí najdete kavárničky, na oběd doporučuji zajít do Měšťanského pivovaru.

Prohlídkové trasy Městské Muzeum Polná