Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Pěší výlet 2 hodiny 4,5 km, hrad 1 -2 hodiny, kočárek částečně

Hrad Lipnice je opravdu krásný hrad, kde se děti zabaví. Najdete tam spoustu krásných míst ke šmejdění jako rozhledna či tajemné sklepení. Samotná prohlídka nás taky bavila. Vyzkoušeli jsme i lukostřelbu a brnění na nádvoří. Z hradu je nádherný výhled do okolí. Kousek od hradu je dětské hřiště.

V okolí se můžete vydat na pěší výlet a shlédnout tzv. památník odposlechu. Jedná se o do skal vytesané reliéfy oči, ucho a ústa ve starých žulových lomech. Tam jsme se letos v zimě vydali my.

Parkování na náměstí nebo v ulici pod hradem podle značení. Na náměstí byly nějaké restaurace, jak budou otevřené v létě netuším. 

K památníkům jsme se vydali přes amfiteátr, který je pod hradem a dále po červené vycházkové značce k Ústům pravdy. Na cestě je dostatek značek kudy kam. Na začátku jsme šli kolem občerstvení v Panské oboře, tu dobu zavřené, ale je možné, že v létě bude otevřeno. U lomu Ústa pravdy najdete i velké ohniště. Pokračovali jsme dál po kamenité cestičce k lomu Bretscheiderovo ucho

Odtud se můžete vrátit k hradu Lipnice nebo pokračovat po žluté značce k Zlatým očím, jako my. Od očí pokračujeme po zelené značce zpět k hradu nebo k dalšímu památníku Hlava. My jsme se už vraceli k hradu.

Potkali jsme dost lidí, což svědčí o oblíbenosti. Procházku si můžete různě upravit podle svých možností. S kočárkem se asi nedostanete pouze k uchu, které je vlastně uprostřed lesa. K ostatním by se s terénním kočárkem dojet dalo.

V městečku můžete ještě navštívit zříceninu Bílé věže s vyhlídkou, památník a hrob J. Haška.

Trasa výletu

Trasu si můžete zobrazit na webu nebo v aplikaci.