Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Hlinsko bylo vloni velmi oblíbeným místem na výlet. Otevřel se tam přírodní koupací biotop, vhodný pro malé děti. My jsme biotop ještě nenavštívili, ale i tak jezdíme do Hlinska rádi. Soubor chaloupek známý pod názvem Betlém, je krásným místem pro procházku. Najdeme ho v centru města. Parkování na náměstí, nebo na vyznačených parkovištích. Na Betlémě najdete hospodu, obchod s nástroji, tkalcovnu, informační centrum, kavárnu Café Mandala a opodál pěkné dětské hřiště.

Další pěknou procházkou je pohádková stezka. Ta začíná u běžkařského areálu na Ratajích. Zaparkujte tedy někde poblíž na sídlišti. Stezka je dlouhá cca 1 km, vhodná pro kočárky a nejmenší děti a vede po žluté a zelené turistické značce až k Ratajským rybníkům (900m). Je na ní několik panelů s úkoly a povídáním pro děti. Prodloužení stezky je vhodné se staršími dětmi a to po zelené značce až k peklu Čertovina (2,2 km).

Peklo Čertovina je oblíbeným místem s programem a ubytováním. My jsme u něj byli v době, kdy bylo zavřené, tak jsme mohli v klidu prohlížet beze strachu, že na nás bafne čert! Před peklem se dá s dětmi pěkně šmejdit a třeba nakrmit pekelné kozičky. Peklo má svoji vlastní stezku v lese, kde najdete chaloupku čarodějnice a svoje centrální parkoviště u hlavní silnice Hlinsko - Polička. Z tohoto parkoviště se přes pekelnou stezku dostanete až k peklu. Můžete tedy procházku podniknout i z druhé strany.

V okolí Hlinska můžete ještě navštívit:

Rozhledna Vojtěchov - nedaleko Čertoviny, menší pohodová rozhledna s krásným výhledem.

Lom Srní nedaleko Hlinska- navštívili jsme v zimě. V létě je zde možnost potápění a koupání s občerstvením.

Trasa výletu

Trasu si můžete zobrazit na webu nebo v aplikaci.