Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Hlinsko je skvělé městečko na výlet kdykoliv v roce. Kromě úžasného koupacího biotopu, který malé děti milují, je tu nově otevřená i Planeta Hlinsko, která zaujme především starší děti jako vědecko zábavní centrum pod střechou. O Planetě si přečti tady. Navštívit můžete také Muzeum motýlů a brouků, kde by měli mít i pár živých exemplářů.

Ve městečku si udělejte procházku souborem chaloupek známým pod názvem Betlém.  Najdeme ho v centru města.  Na Betlémě najdete hospodu, obchod s nástroji, tkalcovnu, informační centrum, skvělou kavárnu Café Mandala a opodál přes řeku pěkné dětské hřiště. V multifunkčním centru Hlinska najdete babyfriendly MKK kavárnu s dětským koutkem.

Další pěknou procházkou pro nejmenší je pohádková stezka. Ta začíná u běžkařského areálu na Ratajích. Zaparkujte tedy někde poblíž na sídlišti. Stezka je dlouhá cca 1 km, vhodná pro kočárky a nejmenší děti a vede po žluté a zelené turistické značce až k Ratajským rybníkům (900m). Je na ní několik panelů s úkoly a povídáním pro děti. Prodloužení stezky je vhodné se staršími dětmi a to po zelené značce až k Peklu Čertovina (2,2 km).

Peklo Čertovina je oblíbeným místem s programem a ubytováním. Před peklem se dá s dětmi pěkně šmejdit a třeba nakrmit pekelné kozičky. Peklo má svoji vlastní krásnou stezku na příjezdové cestě  v lese, kde najdete chaloupku čarodějnice a svoje centrální parkoviště u hlavní silnice Hlinsko - Polička. Nově je v Pekle dětská hernička přístupná i pro neubytované za poplatek 70 kč.


V okolí Hlinska můžete ještě navštívit:

Rozhledna Vojtěchov - nedaleko Čertoviny, menší pohodová rozhledna s krásným výhledem.

Lom Srní nedaleko Hlinska- navštívili jsme v zimě. V létě je zde možnost potápění a koupání s občerstvením.