Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Pěší výlet 2,7 km - cca 2 hodiny - nelze s kočárkem - okružní cesta

Poslední výlet před omezením pohybu. Jeli jsme do Skutče na žulovou stezku, skončili jsme v Chotěboři.

Na začátek jsme si zajeli k vtipné soše M. Olšiaka Čertův stolek, který najdete na ulici Hermannova. Opravdový Čertův stolek - tedy skalní útvar, najdeme  právě v Doubravském údolí nedaleko. Do údolí se většinou vychází z vesnice Bílek. My jsme tentokrát zvolili opačnou stranu. Parkovali jsme u rekreační chaty Doubravka v Horním Sokolovci. Vydali jsme se cestou za chatou po modré značce. Hned dole jsme se napojili na červenou na NS Údolím Doubravy. Cestu zvládl čtyřletý syn. Občas je potřeba opatrnosti. Z této cesty je možno zajít po modré, cca 150 m, na ten Čertův stolek. My jsme pokračovali stále po červené až na vrchol skály zříceninu hradu Sokolov. Po občerstvovací zastávce, jsme pokračovali po zelené k rozcestí Sokolhrady. Pak jsme se vraceli pěknou lesní cestou k chatě Doubravka kolem přírodní rezervace Písník u Sokolovce. Krásný dobrodružný okruh v nádherné přírodě. Podobnou cestu lze absolvovat z Bílku po červené až na zříceninu. Odtud zpět po zelené pohodlené cestě do Bílku. Tato cesta je o něco delší, než jsme šli my. S kočárkem lze korzovat po cestě, která vede podél údolí. Do údolí se s ním samozřejme nedostanete. Občerstvení jsme v aktuální situaci nemohli prozkoumat. Do Chotěboře se určitě vrátíme, centrum města jsme nestihli prozkoumat.

Při zpáteční cestě do Žďáru jsme navštívili další místa v okolí.

Vánoční vesnička Kladruby - procházka kouzelnou vesničkou, která bývá o Vánocích nazdobena a hojně navštěvována. I nyní je tam co vidět. Na návsi se nachází posezení a zvonička. V uličce najdete domy, které mají nápadité exteriéry. U hlavní silnice pod zastávkou najdete tzv. novodobý menhir. Asi 300 metrů před vesnicí je nádherná vyhlídka se starým stromem a kamennou lavičkou. Parkujte dle dopravních značek. 

Štikov u obce Sloupno - krásná vyhlídka nad kamenolomem, s ochranným plotem, kam zamilovaní začali dávat zámky. Místo je známé hlavně památným stromem, a to 700 let starou Štikovskou lípou, do které se vejde možná celá rodina. Parkování přímo na místě.

Informace o Doubravském údolí a spoustu dalšího o Chotěboři najdete třeba zde.

Trasa výletu

Trasu si můžete zobrazit na webu nebo v aplikaci.