Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Pěší výlet 2,7 km, cca 2 hodiny, nelze s kočárkem, okruh

Doubravské údolí, to je kousek krásné divoké přírody v kaňonu řeky Doubravy. Najdete ho na dosah města Chotěboř. Výchozím bodem může být Chotěboř nebo obec Bílek, kde najdete v sezóně i otevřenou infobudku. Mezi Bílkem a Chotěboří jezdí vlak, tak se dá výlet naplánovat i s využitím vlaku.

V Chotěboři se můžete pro začátek zastavit u sochy Čertova stolku od Michala Olšiaka, který najdete na ulici Hermannova. Opravdový Čertův stolek - tedy skalní útvar, najdete  právě v Doubravském údolí nedaleko. 

Údolí je momentálně trochu poznamenáno těžbou po kůrovci. Zvolit můžete trasu z Bílku nebo od chaty Doubravka v Horním Sokolovci. Zhruba uprostřed se trasy kříží a lze se vrátit okruhem zpět do výchozího bodu. Údolím vede naučná stezka. Můžete zvolit i odbočku k Čertovu stolku. Každopádně dojděte až na zříceninu hradu Sokolov. Cesta je dobrodružná v obou směrech, budete míjet tůňky i vodopádky. Doporučuji vhodnou obuv, klouže to mezi kameny.

Další zajímavá místa v okolí:

Dětské hřiště v Chotěboři na ul. Bahenní

Kavárna se skvělým dětským koutkem Kavárna na cestě v Habrech.

Kavárna s úsměvem ve Žďírci nad Doubravou s dětským koutečkem.

Vánoční vesnička Kladruby - procházka kouzelnou vesničkou, která bývá o Vánocích nazdobena a hojně navštěvována. I nyní je tam co vidět. Na návsi se nachází posezení a zvonička. V uličce najdete domy, které mají nápadité exteriéry. U hlavní silnice pod zastávkou najdete tzv. novodobý menhir. Asi 300 metrů před vesnicí je nádherná vyhlídka se starým stromem a kamennou lavičkou. Parkujte dle dopravních značek. 

Štikov u obce Sloupno - krásná vyhlídka nad kamenolomem, s ochranným plotem, kam zamilovaní začali dávat zámky. Místo je známé hlavně památným stromem, a to 700 let starou Štikovskou lípou, do které se vejde možná celá rodina. Parkování přímo na místě.

Informace o Doubravském údolí a spoustu dalšího o Chotěboři najdete třeba zde.