Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Vítejte s dětmi v Bystřici nad Pernštejnem.


Ať už přijedete vlakem, autem, autobusem, nebo na kole, určitě se tady nebudete nudit. Kousek od vlakového nádraží máme Centrum EdenJe to takový skanzen na Vysočině, kde se dozvíte, jak se dřív žilo a pracovalo. V chaloupkách si vyzkoušíte vyrábět různé věci z vlny, bylinek, vosku, ochutnáte výborné buchty, pohladíte si kozy a koníky (na kterých se po domluvě můžete i svézt). Podíváte se jak se dřív bydlelo,navštívíte Eko pavilon, kde se dozvíte, jak se dá co recyklovat. Také tu najdete dětský koutek, skluzavku s krtkem, dětské hřiště a bludiště!

Po cestě z Edenu doporučuji jít směrem dolů k zimnímu stadionu, kde vás čeká velké dětské hřiště, pohádková álej s dřevěnými postavičkami, překážková dráha, lanové centrum pro děti, krásný park miniatur se zmenšeninami hradů a zámků z okolí. A také veliká socha zubra, na kterého si můžete i vylézt a nebo se s ním vyfotit.
Kousek od zubra je také trať pro kola,kde si můžete zajezdit a vodní pumpa s koryty, kde se vyblbnou hlavně děti. U Zimního stadionu je velké dětské hřiště, hned naproti přes řeku posilovací hřiště a jen malý kousek dál koupaliště

Pokud by jste se vydali podél řeky, příjdete až na náměstí, kde najdete infocentrum, muzeum města, kde můžete vidět např. i expozici živých ryb nebo starou školuDole pod náměstím je také Muzeum veteránů,které ocení hlavně kluci a tatínci. Osvěžit se v létě můžete přímo na náměstí, kde protéká umělý potůček a v létě bývá často využíván hlavně dětmi k cákání. Na náměstí se také nachází 2 cukrárny,točená zmrzlina,kavárna a pizzerie. Pokud by jste se chtěli jednoduše naobědvat,tak přímo na náměstí funguje ve všední dny vývařovna (menu od cca 70kč). Kousek od Kulturního domu se nachází restaurace Club anebo na horním sídlišti naproti základní školy je restaurace Harenda

Nedaleko Bystřice nad Pernštejnem bych doporučila navštívit Rekreační areál Borovinka, kde mají krásné dětské hřiště a lanové centrum, rozhlednu Karasín, hrad Pernštejn, westernové městečko a strašidelný zámek v Dolní Rožínce (vše v dosahu pár km od Bystřice). O některých těchto výletních cílech už máme články na webu.
Ať se vám tu u nás líbí ❤.


Turistický portál oblasti Koruna Vysočiny

Informační turistické centrum města


Mapa výletu

Mapu si můžete zobrazit na webu nebo v aplikaci.