Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Vítejte s dětmi v Bystřici nad Pernštejnem, ve městě, které patří k nejoblíbenějším výletům rodin s dětmi na Vysočině.


Ať už přijedete vlakem, autem, autobusem, nebo na kole, určitě se tady nebudete nudit. Kousek od vlakového nádraží  najdete zábavně poznávací Centrum EdenJe to takový skanzen na Vysočině, kde se dozvíte, jak se dřív žilo a pracovalo. V chaloupkách v Horácké vesničce si vyzkoušíte vyrábět různé věci z vlny, bylinek, vosku, ochutnáte výborné buchty, pohladíte si kozy a koníky (na kterých se po domluvě můžete i svézt). Podíváte se jak se dřív bydlelo, navštívíte Eko pavilon, kde se dozvíte, jak se dá co recyklovat. Také tu najdete expozici Půda s  dětským koutkem, skluzavku s krtkem, dětské hřiště a bludiště!

Po cestě z Edenu doporučuji jít směrem dolů k zimnímu stadionu,  kde vás čeká velké dětské hřiště a pohádková alej s dřevěnými postavičkami, lanová překážková dráha a krásný park miniatur se zmenšeninami hradů a zámků z okolí. Dominantou je velká socha ZUBRA od Michala Olšiaka.


Kousek od zubra je také pumptruck pro kola a vodní pumpa s koryty, kde se vyblbnou hlavně děti. U Zimního stadionu je velké dětské hřiště, hned naproti přes řeku posilovací hřiště a jen malý kousek dál letní koupaliště, kde v létě najdete tři vyhřívané bazény a velkou skluzavku.

Pokud by jste se vydali podél řeky, příjdete až na náměstí, kde najdete infocentrum a také  muzeum městakde můžete vidět např. i expozici živých ryb nebo starou školuDole pod náměstím je také Muzeum veteránů nebo-li Depozit muzeum veterán Tatra, které ocení hlavně kluci a tatínci. Osvěžit se v létě můžete přímo na náměstí, kde protéká umělý potůček a v létě bývá často využíván hlavně dětmi k cákání. Na náměstí najdete 2 cukrárny, točenou zmrzlinu, kavárnu nebo pizzerii. Pokud by jste se chtěli jednoduše naobědvat, tak přímo na náměstí funguje ve všední dny vývařovna (menu od cca 70kč). Kousek od Kulturního domu se nachází restaurace Club anebo na horním sídlišti naproti základní školy je restaurace Harenda

Nedaleko Bystřice nad Pernštejnem bych doporučila navštívit reakreační areál Borovinka  kde mají krásné dětské hřiště a lanové centrum Outdoor Domanín, rozhlednu Karasín, hrad Pernštejn,  vesničku Věchnov s dětskými hřišti, westernové městečko Šiklův mlýn a strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce (vše v dosahu pár km od Bystřice). O některých těchto výletních cílech už máme články na webu.


Ať se vám tu u nás líbí ❤.


Turistický portál z oblasti  je Koruna Vysočiny

Informační turistické centrum města