Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Pěší výlet: cca 12km, není vhodné pro kočárky, 4 hodiny, doporučuji nepromokavou obuv - některé úseky mohou být bahnité, svačiny s sebou

Parkování: parkoviště u hotelu Podlesí

Občerstvení: hotel Podlesí

Výšlap zahájíme u pohádkového hotelu Podlesí, možnost jídla a prohlídka známé pohádkové vesničky, která se bude líbit nejmenším dětem. Po žluté značce vyrazíme směr Buchtův kopec.  Vrchol kopce je zalesněný, takže zde bohužel není žádný výhled, ale čeká nás zde jiná zajímavost – vysoká budova s obrovskou modrou kopulí…. radarová stanice, která slouží k řízení letového provozu. Areál bohužel není přístupný.

Dále pokračujeme po zelené značce do malebné obce Krásné, kde je možné navštívit různé akce či přírodní zahradu v Chalupě pod lípou (pozor není přímo na naší trase). Na návsi v Krátké je malé dětské hřiště. Z Krásného se vydáme po žluté značce, nejprve pohodovou cestou po vrstevnici s krásnými výhledy. Poté se prudkým sešupem dostaneme až do údolí řeky Svratky, které v letních měsících nabízí možnost příjemného osvěžení. Žlutá značka nás dovede až na rozcestí V Pasekách, kde máme dvě možnosti: buď po zelené značce zdolat vrchol Čtyř palic nebo si cestu zkrátit po silnici obcí Březiny, kde asi po jednom kilometru narazíme na žlutou značku, která nás dovede zpět do Pohádkové vesničky Podlesíčko.