Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Procházku v krásném prostředí s originálními prvky k prozkoumání nabízí Naučná stezka Poznáváme Bory u Velkého Meziříčí. Naučná stezka se táhne celou vesnicí a je dlouhá 6 km. Podrobné info o stezce dostanete tady.  Je možné pomocí QR kodů poslouchat ptačí zpět nebo hledat kešky. Informační panely provází celou stezku. Naše oblíbené místo, kam se rádi vracíme kdykoliv v roce.

Zkrácená verze, kterou máme oblíbenou my, vede od geoparčíku s dřevěnými zvířátky až na nedaleký kopec, kde se můžete pohoupat na velké přírodní houpačce. Cestou k ní  můžete vyzkoušet originální sluneční hodiny nebo pumpu na vodu. Na jaře můžete pustit stavidlo u vodníka a v průběhu celého roku vyzkoušet pravou kadibudku:). Tato procházka je dlouhá necelý kilometr a bude vám s dětmi trvat asi hodinku.  Vede po travnatých cestách a do kopce, proto bohužel nedoporučuji pro kočárky ani odrážedla. Ale s kočárkem určitě dojedete alespoň do geoparčíku a k pumpě také. Parkování v obci na vyhrazených místech, jedno auto zaparkuje přímo u geoparčíku.

Novými krásnými přírodními prvky jsou uši lesa. Dostanete se k nim od rybníka Kutiny při výjezdu z Borů na Krásněves. U rybníku je krásné posezení a probíhá tam úprava terénu. Už teď vznikla krásná lávka a další rybníčky. Prostě skvělá práce!

Dětské hřiště najdete u mateřské školy a rozhodně stojí za zastávku. Další hřiště najdete u fotbalového hřiště a rybníku Horník. Obě hřiště jsou na trase naučné stezky. V obci je i zajímavé obecní muzeum, které se otvírá příležitostně, nebo si můžete domluvit návštěvu předem. Okolní pole jsou známá svým výskytem minerálů. 

Nedaleko kostela v Dolních Borech můžete zajít do medové samoobsluhy u včelaře Ondry pro skvělej českej med. 

V blízkosti Borů můžete projít i naučnou stezku Šebeň, která se věnuje lesním mravencům. Stezka je nyní po kácení kvůli kůrovci narušena, chybí značení mezi stanovišti 5-7 a bohužel jsou tam i podmáčená místa. Nutno použít mapy v mobilu.

Pěkně zpracované webovky obce se spoustou tipů, kam se podívat : webové stránky

V nedaleké Kněževsi najdete oblíbený Houbový park a Kamenožrouta. Výlet tady.