Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Procházku v krásném prostředí s originálními prvky k prozkoumání nabízí naučná stezka Poznáváme Bory u Velkého Meziříčí. Naučná stezka se táhne celou vesnicí a je dlouhá 6 km. Veškeré info o stezce dostanete tady.  Je možné pomocí QR kodů poslouchat ptačí zpět nebo hledat kešky. Informační panely provází celou stezku. 

Zkrácená verze, kterou máme oblíbenou my, vede od geoparčíku s dřevěnými zvířátky a úžasnou zahradní úpravou až na nedaleký kopec, kde se můžete pohoupat na velké přírodní houpačce. Cestou k ní  můžete vyzkoušet originální sluneční hodiny nebo pumpu na vodu. Na jaře můžete pustit stavidlo u vodníka a v průběhu celého roku vyzkoušet pravou kadibudku:). Tato procházka je dlouhá necelý kilometr a bude vám s dětmi trvat asi hodinku.  Vede po travnatých cestách a do kopce, proto bohužel nedoporučuji pro kočárky ani odrážedla. Ale s kočárkem určitě dojedete alespoň do geoparčíku a k pumpě možná také. Parkování v obci na vyhrazených místech.

Novým prvkem je ucho lesa, které je však mimo trasu stezky, ale je pěkně značené na mapě.

Bory jsou krásná moderní vesnice, v níž nechybí několik přístupných hřišť. Nově otevřené hřiště najdete u mateřské školy a rozhodně stojí za zastávku. Další hřiště najdete u fotbalového hřiště a rybníku Horník. Obě hřiště jsou na trase naučné stezky. V obci je i zajímavé obecní muzeum, které se otvírá příležitostně, nebo si můžete domluvit návštěvu předem. Okolní pole jsou známá svým výskytem minerálů. 

Nedaleko Borů můžete projít i naučnou stezku Šebeň, která se věnuje lesním mravencům. Stezka je nyní po kácení kvůli kůrovci narušena, chybí značení mezi stanovišti 5-7 a bohužel jsou tam i podmáčená místa. Nutno použít mapy v mobilu. 

Pěkně zpracované webovky obce se spoustou tipů, kam se podívat : webové stránky

V nedaleké Kněževsi najdete oblíbený Houbový park a Kamenožrouta. Výlet tady.

Trasa výletu

Trasu si můžete zobrazit na webu nebo v aplikaci.