Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

Rozhledna U Jakuba a lesopark leží v České Kanadě, asi 8 Km od Kunžaku. Není to jen taková rozhledna, je to rozhledna s lesoparkem s řadou atrakcí pro děti a v jejím okolí je spousty naučných stezek, takže ideální pro celodenní výlet.

Lesopark nabízí přírodní bludiště, perníkovou chaloupku s čarodějnicí, opevnění se strážným věžemi, podzemní chodby, houpačky, pískoviště pro nejmenší, občerstvení, bikepark. Vydejte se sami a uvidíte:). Auto budete muset nechat na placeném parkovišti pod rozhlednou, které se nachází před obcí Valtínov ve směru na Kunžak. Pokud pojedete s kočárkem, tak si pěkně zasportujete, protože celou cestu půjdete do kopce, jak to tak u rozhleden bývá:). Cesta na rozhlednu je cca 900 m dlouhá a první polovina cesty má hodně prudké stoupání, ale s kočárkem se to dá v pohodě zvládnout. Pokud máte sebou i odrostlejší děti, dokonale se vyřádí a unaví právě v lesoparku, který je v bezprostřední blízkosti rozhledny. Pro ty nejmenší je k dispozici „pouze“ pískoviště se spoustou hraček. Jediné co mi zde chybělo, tak houpačka pro nejmenší. Areál disponuje dostatečným počtem posezení. Občerstvení lze zakoupit přímo v přízemí rozhledny.


Z mého pohledu je tento areál hodně vydařený, protože kromě rozhledny a lesoparku se odtud můžete vydat i na několik zajímavých naučných stezek. Například k Ďáblově prdeli, což je kuriózní skalní útvar nacházející se poblíž osady U panského lesa v trojúhelníku osad Terezín, Nový Svět a Valtínov. A až ho spatříte na vlastní oči, poznáte, že zkrátka nemůže mít jiné jméno. Od lesoparku to je k Ďáblově prdeli asi 3 km a trasa je super značena, takže se nemáte kde ztratit. Přímo k Ďáblově prdeli se s kočárkem nedostanete, nebo ne z té strany odkud jsme šli my, protože posledních cca 200m jdete do prudkého kopce lesem, kde je jen taková cesta necesta vyšlapaná. Vůbec to ale nevadí, protože pod lesní cestou necestou je odpočívadlo, kde je tabule s obrázky živočichů, kteří obývají tento krásný a tajemný kraj, takže se u kočáru určitě vystřídejte.

Při zpáteční cestě jsme se ještě prošli kolem moc pěkných kaskád rybníků a dokonce jsme potkali i vodníka!

Parkovné a vstup na rozhlednu jsou placené. Vstup do lesoparku je zdarma.
Otevírací dobu rozhledny a ceny pro letošní rok si před návštěvou raději ověřte na stránkách České Kanady.


 

Trasa výletu

Trasu si můžete zobrazit na webu nebo v aplikaci.